Igal mikro- või väikeettevõtjal tekib ettevõtet luues või ettevõtte arenedes varem või hiljem küsimus: kas teha raamatupidamist ise või osta teenus sisse? Meie klientide seas on mitmeid ettevõtjaid, kes kahetsevad, et kohe meilt raamatupidamisteenust ostma ei hakanud, kuna aeg ja energia, mis ise pusimise peale ära kulus, tegelikult võttis nende fookuse oma põhitöölt kõrvale ja takistas ettevõtte arendustööd ning klientidega suhtlemist. Tsekkide kogumine tekitas aga olukorra, kus mõned tsekid olid kadunud või ära kulunud, sest ei saanud õigel ajal skännitud ja vaid 11 kuud hiljem oli juba keeruline tuvastada, mis kuluga tegu on. 

Raamatupidamine on palju enamat, kui maksuarvestus. Ettevõtetele on kohustuslik tekkepõhine raamatupidamine kahekordse kirjendamise printsiibil – ja kui sa ei tea, mis see on, siis paari päevaga/kuuga sa seda ära ei õpi ka. Lisaks tuleb igal aastal esitada ettevõtte majandusaasta aruanne koos kõigi lisadega. Aastaaruande struktuur on paika pandud raamatupidamise seaduses. Põhiosadeks on:

 1. bilanss;
 2. kasumiaruanne;
 3. rahavoogude aruanne;
 4. omakapitali muutuste aruanne;
 5. lisad, mis näitavad, millisest raamatupidamistavast on lähtutud, millised on olnud arvestuspõhimõtted ning kas põhiaruande olulised kirjed on aruandeperioodi jooksul muutunud.

Meie jaoks on Sinu aastaaruande kokkupanemine ning õigeaegne ja nõuetekohane esitamine osa professionaalsest, mugavast ja muretust raamatupidamisteenusest, mida me pakume.

Kui ettevõttel juba tegevust ja käivet rohkem, võib tekkida ka mõte palgata raamatupidaja. See kujuneb aga sageli kallimaks (lisaks palgale ka programmid, koolituskulud jms), kui teenuse sisseostmine. Paljude väikeettevõtjate jaoks on kõige lihtsam ja odavam siiski teenus sisse osta, sest ei hakka ju ise looma raamatupidajale töökohta, ostma talle töövahendeid jne. kui tegu on väikefirmaga või ühe-kaheinimese firmaga. Teenust pakkuvatel raamatupidajatel on töövahendid endil olemas.

Kui ostad raamatupidamisteenust AN Raamatupidajalt, on Sul ise pusimise või raamatupidaja palkamise ees järgmised eelised:

 • Professionaalne, operatiivne ning pikaaegse kogemuse ja laialdase teadmistepagasiga partner, kes arvestab Sinu ettevõtte võimaluste ja vajadustega.
 • Usaldusväärne ja mugav partner, kes hoolitseb selle eest, et kõik aruanded oleksid alati õigeaegselt esitatud ja korrektselt täidetud.
 • Kompetents maksude nõustamisel ja optimeerimisel.
 • Teenusega kaasnevad ka kõik vajalikud tarkvaraprogrammid ja litsentsid.
 • Kokkuhoid raamatupidaja leidmisele kuluva aja ja koolitamise arvelt, samuti palgalt ning töökuludelt.
 • Erakordselt soodsad paketid alustavatele ettevõtetele ja mikroettevõtetele.

 

Kui soovid, et Su rahaasjad oleksid korraks ning raamatupidamise pärast poleks vaja enam muretseda, siis jäta meile oma kontaktid ja võtame Sinuga ühendust, et teha just Sinu vajadustest lähtuv parim pakkumine.