Oled alustav ettevõtja ega tea, kas pusida ise oma raamatupidamise kallal, palgata raamatupidaja või osta sisse raamatupidamisteenust. Ehk on käesolevast artiklist Sulle otsustamisel abi. 

Kõigepealt, ära usu neid, kes räägivad, et raamatupidamine on kallis ja parem proovi ise hakkama saada. Uuringud näitavad, et paljud ettevõtjad kahetsevad, et oma firma raamatupidamist kohe koos professionaalidega ei teinud, vaid otsustasid ise pusida. Nii ei leita hiljem enam kaduma läinud tsekke üles, majandusaasta aruanded jäävad õigel ajal esitamata ning vahel aetakse segi ka oma isiklik ja firma pangaarve. Aasta tsekke ja arveid kokku kogudes avastatakse tihti, et tegelikult ettevõtte juhtimise ja oma toodete/teenuste pakkumise kõrvalt ei jää enam reaalset ajalist ressurssi ega energiat, et raamatupidamine korda teha. Ja kokkuvõttes pöördutakse ikkagi raamatupidaja juurde, kuid nüüd on tekkinud segaduses juba kõigil raskem orienteeruda.

Meie klientide hulgas on mitmeid väikeettevõtjaid, kes kahetsevad, et kohe alguses meie teenust ostma ei hakanud. Lõpuks lõppes ise raamatupidamise kallal pusimine ikkagi sellega, et pöörduti meie poole firma raamatupidamise korrastamiseks ja aastaaruannete esitamiseks, mis võlgu olid jäänud. Anneli Nigu on raamatupidaja, kes mõistab väikeettevõtjate muresid ja oskab head nõu anda ning seda vaid 30€/kuus! Loe meie klientide tagasisidet siit

Raamatupidamine on ikkagi palju enamat, kui maksuarvestus. Ettevõtetele on kohustuslik tekkepõhine raamatupidamine kahekordse kirjendamise printsiibil – ja kui sa ei tea, mis see on, siis paari päevaga/kuuga sa seda ära ei õpi ka. Lisaks tuleb igal aastal esitada ettevõtte majandusaasta aruanne koos kõigi lisadega. 

Aastaaruande struktuur on paika pandud raamatupidamise seaduses ning selle põhiosadeks on:

 1. bilanss;
 2. kasumiaruanne;
 3. rahavoogude aruanne;
 4. omakapitali muutuste aruanne;
 5. lisad, mis näitavad, millisest raamatupidamistavast on lähtutud, millised on olnud arvestuspõhimõtted ning kas põhiaruande olulised kirjed on aruandeperioodi jooksul muutunud.

Meie jaoks on Sinu aastaaruande kokkupanemine ning õigeaegne ja nõuetekohane esitamine osa professionaalsest, mugavast ja muretust raamatupidamisteenusest, mida me pakume.

Kui ettevõttel juba tegevust ja käivet rohkem, võib tekkida ka mõte palgata raamatupidaja. See kujuneb aga sageli kallimaks (lisaks palgale ka programmid, koolituskulud jms), kui teenuse sisseostmine. Paljude väikeettevõtjate jaoks on kõige lihtsam ja odavam siiski teenus sisse osta, sest ei hakka ju ise looma raamatupidajale töökohta, ostma talle töövahendeid jne. kui tegu on väikefirmaga või ühe-kaheinimese firmaga. Teenust pakkuvatel raamatupidajatel on töövahendid endil olemas.

Kui ostad raamatupidamisteenust AN Raamatupidajalt, on Sul ise pusimise või raamatupidaja palkamise ees järgmised eelised:

 • Professionaalne, operatiivne ning pikaaegse kogemuse ja laialdase teadmistepagasiga partner, kes arvestab Sinu ettevõtte võimaluste ja vajadustega.
 • Usaldusväärne ja mugav partner, kes hoolitseb selle eest, et kõik aruanded oleksid alati õigeaegselt esitatud ja korrektselt täidetud.
 • Kompetents maksude nõustamisel ja optimeerimisel.
 • Teenusega kaasnevad ka kõik vajalikud tarkvaraprogrammid ja litsentsid.
 • Kokkuhoid raamatupidaja leidmisele kuluva aja ja koolitamise arvelt, samuti palgalt ning töökuludelt.
 • Paketid alustavatele ettevõtetele ja mikroettevõtetele.

Alustava ettevõtja pakett 30 eur/kuu

Pakett sisaldab:

 • Müügi- ja ostuarvete arvestus kuni 15 tk
 • Põhivara arvestus kuni 5 ühikut
 • Mikroettevõtja aastaaruanne
 • Võimalus lisatasuta ise koostada müügiarved Merit Aktiva pilveprogrammis (NB! Arvestusse ei kuulu otse Merit Aktivas koostatud müügiarved.)

Suuremate mahtude korral:

Iga lisa töötaja + 5 eur/kuu (sisaldab Tulu ja sotsiaalmaksu deklaratsioon (TSD vorm)

Iga lisanduv 15 arvet + 18 eur/kmpl.

Muud lisateenused alates 24 eur/tund.


Kui soovid, et Su rahaasjad oleksid korraks ning raamatupidamise pärast poleks vaja enam muretseda, siis jäta meile oma kontaktid ja võtame Sinuga ühendust, et teha just Sinu vajadustest lähtuv parim pakkumine.